رشته تکبال به طور رسمی وارد ایران شد

به گزارش وبلاگ دنیای گفتگو و به نقل از روابط عمومی تکبال، مراسم افتتاحیه رشته ورزشی تکبال در ایران روز گذشته با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان برگزار گشت تا این رشته رسماً وارد ایران شود.

رشته تکبال به طور رسمی وارد ایران شد

در این مرنام لیلا هورماس کننده فدراسیون جهانی تکبال با اظهار خوشحالی از اولین حضورش در ایران گفت: تکبال اولین بار از کشور کوچک مجارستان آغاز به کار کرد و اکنون در بیش از 120 کشور تحت نام انجمن، کمیته و فدراسیون مشغول فعالیت است.

کننده انجمن جهانی تکبال ادامه داد: ویدیویی که از موفقیت های ورزشکاران ایران مشاهده کردم من را تحت تاثیر قرار داد و بسیار خوشحالم که در جمع علاقمندان به توسعه ورزش هستم.

وی با اشاره به پتانسیل ورزشکاران ایرانی یادآور شد: باور دارم زمانی که تکبال جزو رشته های المپیک شود ورزشکاران ایران با مدال المپیک به کشورشان بازخواهند گشت.

مهین فرهادی زاد :120 هزار مربی زن، ورزش بانوان را هدایت می کند

مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در مرنام آغاز به کار رسمی انجمن تکبال ضمن تشکر از تمامی کسانی که زمینه فعالیت رشته های مختلف را فراهم کردند اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا بستر حضور جوانان در رشته های مختلف ورزشی فراهم شده تا شادی و نشاط در جامعه بیش از پیش تسری یابد.

فرهادی زاد مشارکت و حضور بانوان در ورزش کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: بانوان جمهوری اسلامی در 130 رشته ورزشی به صورت فعال و در 120 رشته ورزشی به صورت نیمه فعال، در 49 فدراسیون مشغول هستند.

وی ادامه داد: ما نزدیک به 120 هزار مربی در رشته های مختلف داریم که هدایت تمامی تیم های ورزشی بانوان را بانوان برعهده دارند و همچنین قریب به 100 هزار داور زن در کشور وجود دارد.

معاون ورزش بانوان شرح داد: ایران از نقطه نظر شاخص هایی که IOC بر آن تاکید دارد در عدالت جنسیتی جایگاه خوبی دارد زیرا در کشور ما ورزش زنان به دست زنان اداره می شود و 750 رییس هیات ورزشی زن در شهرستان های کشور مسئولیت فعالیت ورزش زنان و مردان را برعهده دارند.

او میزبانی ایران از چهارمین دوره مسابقات بانوان کشورهای اسلامی را خاطر نشان کرد و گفت: حدود 4 هزار ورزشکار را در این مسابقات در ایران میزبانی کردیم که نشان می دهد زنان می توانند ورزش را مدیریت کنند.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: با پیگیری هایی که در این مدت مسئول انجمن تکبال و مسئولان فدراسیون انجمن های ورزشی داشتند مسلماً این رشته مجذوب کننده، مهیج و کاربردی می تواند مردان و زنان ما را به خود جذب و جوانان را مشغول و مهارت های آن ها را تقویت کند.

در مرنام آغاز به کار تکبال دکتر عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه همگانی، تقی زاده معاون حقوقی مجلس و امور استان ها، قنامی مشاور وزیر ورزش در امور ایثارگران، کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی، خسروی مدیرکل دفتر مشترک فدراسیون های ورزشی، اسبقیان رییس فدراسیون جانبازان و معلولان، ناطق نوری دبیر فدراسیون انجمن های ورزشی، ارشدی نایب رییس فدراسیون نجات غریق، حمید سجادی معاون اسبق سازمان تربیت بدنی و قهرمان اسبق دوومیدانی، لیلا هوراس کننده فدراسیون جهانی تکبال و سفیر مجارستان در ایران حضور داشتند.

سفیر مجارستان در ایران: خوشحالم که تکبال در ایران راه اندازی شد

زولتان وارگا هاژونیس سفیر مجارستان در ایران با اظهار خوشحالی از حضور در این مرنام گفت: این اتفاق لحظه مهمی در روابط دو کشور است وی افزود: ورزش همواره زمینه ای برای همکاری بین دو کشور بوده است و ویدیویی که از موفقیت های ورزشکاران ایران در کشورهای مختلف نشان داده شد، موفقیت ورزشکاران کشورم و همچنین ورزش هایی که هر دو کشور در آن قدرتمند هستند مثل وزنه برداری، کشتی و حتی واترپلو را به یاد من آورد.

زولتان وارگا هاژونیس اهمیت روابط دو کشور را خاطر نشان کرد و افزود: مطمئناً به زودی همکاری مشترک ورزشی بین دو کشور ایران و مجارستان رخ خواهد داد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رشته تکبال به طور رسمی وارد ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشته تکبال به طور رسمی وارد ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید